Opakowania PET – optymalne rozwiązanie dla kosmetyki samochodowej

Preparaty do czyszczenia kokpitu, felg czy karoserii wymagają odpowiedniej oprawy. Są nie tylko wizytówką producenta, ale także rozwiązaniem, zapewniającym komfort użytkowania produktów. Nic więc dziwnego, że opakowania PET cieszą się tak dużą popularnością wśród producentów kosmetyków samochodowych.

TurningKingz Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Doskonała ochrona dla preparatu

Kosmetyki samochodowe, zawierające związki chemiczne, są podatne na działanie temperatur i czynników zewnętrznych. Powinny być ponadto odpowiednio chronione, aby mogły służyć dłużej. Opakowania PET, dostępne w optymalnych grubościach, kształtach i barwach, spełniają te wymogi, pozwalając zachować i chronić właściwości preparatu. Dla kosmetyków, wrażliwych na działanie promieni słonecznych, najlepszym rozwiązaniem są butelki o grubszych ściankach pokrytych ciemnym barwnikiem. Natomiast przezroczyste opakowania PET świetnie się sprawdzą przy kosmetykach odpornych na czynniki atmosferyczne, prezentując kolor preparatu.

shiny garage Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Wygodne dozowniki

Kosmetyki samochodowe, służące do czyszczenia powierzchni, muszą docierać do różnych miejsc i szczelin, które można łatwo pominąć, używając samej ścierki. Dlatego producenci tego typu preparatów często wybierają opakowania w spray’u, umożliwiającym wygodne i równomierne rozpylanie kosmetyku. Poręczna butelka z uchwytem zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.

Do usuwania mniejszych plam i miejscowych zabrudzeń, świetnie sprawdzają się natomiast butelki proste w kształcie z dozownikiem, który może rozpylać produkt, a także tworzyć pianę, zapewniając kosmetykowi jeszcze lepsze działanie.

TurningKingz Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Szeroki wachlarz opakowań dla różnych celów

Zaletą opakowań PET dla kosmetyków samochodowych jest ich dostępność w różnorodnych kształtach i pojemnościach. Duże opakowania dla takich produktów, jak szampon do aut czy preparat do mycia silników wyposażone są dodatkowo w poręczny uchwyt, ułatwiający odpowiednie dozowanie produktu. Do czyszczenia kokpitu świetnie sprawdzają się butelki o pojemności 100 lub 200 ml, które nie zajmują dużo miejsca i można je przechowywać w aucie, pod ręką. Mniejsze opakowania to natomiast idealne rozwiązanie dla odświeżaczy samochodowych – w spray’u lub w stylowych pojemnikach ze specjalnym wieczkiem, stopniowo uwalniającym zapach.

Firmowa etykieta

Każdy kosmetyk samochodowy to żywa reklama firmy. Warto zadbać, aby opakowanie jednoznacznie się z nią kojarzyło. Można to tego wykorzystywać odpowiednie zabarwienie butelek lub dozowników, kojarzące się z logotypem firmy. Ważnym elementem brandingowym są także etykiety naklejane na opakowanie. Mogą one mieć standardowe wymiary lub zostać zaprojektowane specjalnie pod kształt nietypowego opakowania.

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj