Pierwszy start naszych chłopaków w MTB Kaczmarek

W Rydzynie odbyły się pierwsze zawody w ramach IX Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. Nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej firmy.

15 kwietnia w Rydzynie odbyły się pierwsze wyścigi rowerowe MTB o puchar Grand Prix 2018. Zawody odbyły się w kilku kategoriach, w tym wiekowych, rywalizacji drużynowej i na czterech dystansach: MINI – ok 30 km, MEGA – ok 50 km, GIGA – ok 70 km oraz MŁODZIK – ok 10 km. Maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2018 i spełniał warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii Elita.

 

Nasi zawodnicy na starcie

W wyścigach uczestniczyli reprezentanci MASTERCHEM MTB Team – Dawid Romanowski, Michał Maciejewski, Krzysztof Szostak, Sebastian Winkler, Dawid Gieburowski, Piotr Wasilewski, Podlipski Paweł, Tobiasz Matuszewski, Krystian Czapla, Artur Urbański, Andrzej Kaczmarek, Marek Andrzejewski. W klasyfikacji generalnej nasz zespół zajmuje 17 miejsce. W zawodach biorą udział 72 zespoły.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych na malowniczych trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jest to impreza o charakterze otwartym, to znaczy, że mogą w niej brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – sklasyfikowani w kategorii Elita.

Zawody MTB cieszą się niesłabnącą popularnością i zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku, w której wzięło udział 385 uczestników. W roku 2017 było to już blisko 7,5 tys. Tegoroczny cykl składa się z 10 etapów, w którym do klasyfikacji generalnej wliczone będą wyniki z 6 najlepszych startów.

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj