TS Masterchem Przylep, czyli nasza piłkarska drużyna

Firma Masterchem mocno inwestuje w sport. Do grona drużyn, które sponsorujemy przed sezonem dołączyli piłkarze z Przylepu, którzy występują pod nazwą TS Masterchem Przylep.

Po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 drużyna TS Masterchem Przylep zajmuje siódme miejsce w tabeli rozgrywek lubuskiej grupy czwartej ligi piłki nożnej. Nasz zespół wygrał do tej pory pięć spotkań, siedem zremisował i odniósł trzy porażki. Do wicelidera, drużyny Lubuszanina Drezdenko, dzielą nas tylko cztery punkty różnicy. Niekwestionowany lider Warta Gorzów Wielkopolski ma nad resztą drużyn ogromną przewagę. Wygrał trzynaście meczów, dwa zremisował ani razu nie schodził z boiska pokonany.

To drugi sezon drużyny w czwartej lidze. Jako beniaminek była małą sensacją rozgrywek. Rundę jesienną zakończyła na trzecim miejscu, zaś całe rozgrywki na piątej lokacie. Jak na beniaminka był to wynik wręcz rewelacyjny.

Próby awansu

Nasza drużyna przez kilka sezonów próbowała się dostać z A klasy do okręgówki. Jej losy skrupulatnie opisywali dziennikarze „Gazety Lubuskiej”. W sezonie 2014/15 przeszła jak burza rozgrywki klasy A. – Dziesięć zwycięstw z rzędu, 62 strzelone bramki – tak piłkarze Towarzystwa Sportowego Przylep rozpoczęli sezon w klasie A – pisała wspomniana „Gazeta Lubuska”. We wspomnianym sezonie udało się wywalczyć upragniony awans.

Jak było wcześniej? Korzystamy z wyliczeń redaktora Szymona Kozicy:

1.Sezon 2011/2012: TS Przylep przez długi czas był liderem tabeli klasy A. Dziesięć kolejek przed końcem miał pięć punktów przewagi, sześć kolejek przed końcem – trzy. I wtedy przegrał trzy mecze z rzędu.
2.Sezon 2013/2014: TS Przylep rozpoczął rozgrywki od siedmiu zwycięstw. Ale w drugiej części rundy jesiennej spisywał się już gorzej. Przegrał u siebie m.in. z Zorzą Ochla i Drzonkowianką Racula
3.Sezon 2014/2015: TS Przylep po 11 kolejkach ma 31 punktów, o osiem więcej niż drugi w tabeli Znicz Leśniów Wielki, którego rozgromił na wyjeździe 5:1. Za tydzień w Przylepie mecz z Drzonkowianką.

Rewelacyjny beniaminek

Sezon później drużyna awansowała do czwartej ligi. – Piłkarze trenera Tadeusza Makowskiego byli chyba największą niespodzianką rundy jesiennej. Tylko dwa razy schodzili z boiska pokonani. Potrafili ograć m.in. Formację, czy Syrenę Zbąszynek. Niektóre drużyny nieco zlekceważyły nowego rywala i mocno się zdziwiły, kiedy zobaczyły solidny, wybiegany i dobrze poukładany zespół – pisała „Gazeta Lubuska”.

W obecnym sezonie styl gry naszego zespołu nie był już taką niespodzianką. Mimo to siódme miejsce uznajemy za wynik co najmniej dobry i mocno liczymy na efektowną rundę wiosenną. W przerwie zimowej liczymy, że uda się wzmocnić kadrę drużyny.

Firma Masterchem od tego sezonu jest sponsorem tytularnym drużyny. Jej logo znajduje się na koszulkach zespołu oraz bandach zlokalizowanych na stadionie w Przylepie.

Na zdjęciu kadra 2015/16. 

 

 

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj