Opakowania spożywcze

Producent opakowań spożywczych od ponad 30 lat

Dostarczamy wysokiej klasy rozwiązania w zakresie opakowań plastikowych od 1992 roku. Posiadajmy ogromne doświadczenie, wiedzę ekspercką i zaplecze produkcyjne do produkcji butelek i słoików plastikowych dla branży spożywczej. W przypadku żywności opakowania z tworzyw sztucznych odgrywają zasadniczą rolę na każdym etapie: od produkcji żywności, jej przetwarzania, magazynowania, transportu aż po konsumpcję. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pozwalają one znacznie wydłużyć okres przydatności produktów do spożycia i ograniczyć straty żywności.

Oferowane przez nas butelki i słoiki PET do kontaktu z żywnością, są zgodne z najbardziej wymagającymi przepisami i zasadami na poziomie krajowym i międzynarodowym. Wynika to w dużej mierze z wdrożonych procedur, dzięki którym wykorzystujemy w produkcji tylko certyfikowane surowce. To daje gwarancję najwyższego standardu gotowego wyrobu. Opakowania z tworzyw sztucznych stanowią wyjątkowo dobre rozwiązanie dla przemysłu spożywczego, głównie ze względu na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz estetykę, które bezpośrednio wpływają na doświadczenie konsumenta.

opakowania spożywcze z plastiku

Opakowania plastikowe na żywność

Funkcjonalność opakowań z tworzyw sztucznych jest niepodważalna. Są one lekkie i wytrzymałe, co ułatwia transport i zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tworzywa sztuczne mogą być również łatwo formowane w różnorodne kształty, dzięki czemu projektujemy opakowania dostosowane do specyficznych potrzeb produktów spożywczych, takich jak hermetyczne zamknięcia, które zachowują świeżość produktów i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Mamy elastyczne możliwości realizacji produkcji zamknięć na 20 maszynach wtryskowych.

Bezpieczeństwo jest kolejnym kluczowym aspektem, dla którego opakowania z tworzyw sztucznych są cenione w przemyśle spożywczym. Tworzywa sztuczne są odporne na działanie chemikaliów i nie wpływają na skład chemiczny żywności, co zapewnia bezpieczeństwo spożywanych produktów. Stosowanie w naszej produkcji Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) oraz Higienicznej (GHP) zapewnia, że produkowane przez nas opakowania wchodzące w kontakt z żywnością są w pełni bezpieczne dla konsumenta. Potwierdzeniem są wdrożone w Maseterchem Logoplaste certyfikaty.

Estetyka opakowań z tworzyw sztucznych ma również istotne znaczenie dla doświadczenia użytkownika wybierającego produkty spożywcze i wzmacniają pozytywne wrażenia związane z marką i produktem. Stworzymy dla Twojej marki luksusowy i elegancki wygląd Twojego produktu metodą hot-stampingu. Proponujemy opakowani i nakrętki w 100% wykonanych z recyklingu. Zapewniamy kompleksową obsługę - wspieramy wszystkie etapy opracowywania opakowań dla branży spożywczej - od badań i projektowania, po inżynierię, do pełnego wdrożenia przemysłowego, łącząc przełomowe myślenie w zakresie projektowania z najwyższej klasy inżynierią opakowań. Estetyczny wygląd opakowań może również , wpływając tym samym na decyzje zakupowe konsumentów.

Zobacz więcej

Opakowania do branży spożywczej

Chcemy pełnić rolę partnera pierwszego wyboru w zakresie innowacji, elastyczności i szybkości, a wszystko to w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj