Filary zrównoważonego rozwoju

Filary zrównoważonego rozwoju

Nieustannie służymy naszym klientom, budujemy kompetencje naszych pracowników, chronimy środowisko, a przede wszystkim każdego dnia żyjemy zgodnie z naszymi wartościami.
chronimy środowisko masterchem

Producent opakowań butelek słoików zamknięć

LUDZIE & SPOŁECZEŃSTWO

Naszym celem jest coś więcej niż tylko promowanie atrakcyjnego i zrównoważonego miejsca pracy. W Masterchem Logoplaste nasz zespół jest naszym najcenniejszym zasobem.

Etyka i uczciwość to nasz fundament

Naszą działalność prowadzimy w oparciu o uczciwość. Działamy etycznie i legalnie na każdym poziomie naszej współpracy, działając w ramach równoważonego łańcucha dostaw, przestrzegając praw człowieka i nie tolerując korupcji.

Masterchem Logoplaste szanuje różnorodność kulturową i indywidualną oraz promuje jedność. Nasi pracownicy są zatrudniani na zasadzie równych szans, bez rozróżnienia rasy, koloru skóry, płci, religii, pochodzenia lub pochodzenia. Ważne są dla nas to umiejętności, doświadczenie, profesjonalizm oraz zaangażowanie.

Etyka i uczciwość masterchem
Operation Clean Sweep, Sedex, Masterchem
SMETA gwarancją etycznej postawy

W relacjach z klientami, dostawcami oraz pracownikami stawiamy na uczciwość i przejrzystość.

Od 2017 roku Masterchem Logoplaste spełnia wymagania standardów etycznych SMETA.

Kodeks Etyczny + Polityka Antykorupcyjna

Producent opakowań butelek słoików zamknięć

ŚRODOWISKO & EKONOMIA

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska pozwoliło nam opracować rozwiązania oszczędzające wykorzystywane surowce, wodę i energię.

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska pozwoliło nam opracować rozwiązania oszczędzające wykorzystywane surowce, wodę i energię.

Troska o środowisko jest inspiracją dla różnych inicjatyw, które realizujemy w zakresie rozwoju produktów, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz działań społecznych Masterchem Logoplaste.

Naszym celem jest poprawa wyników w zakresie ochrony środowiska i minimalizacja odpadów generowanych w naszej działalności

Do najważniejszych z nich należy program Zero Waste, którego celem jest zminimalizowanie odpadu z produkcji oraz ustandaryzowanie zasad gospodarki odpadami.

Wdrożyliśmy procedury w ramach międzynarodowej inicjatywy przedstawicieli przemysłu tworzyw sztucznych Operation Clean Sweep, których celem jest osiągnięcie zerowego poziomu wycieku granulatu do środowiska. Dbamy o to, aby organizacja miejsc pracy w naszym zakładzie umożliwiała zapobieganie wyciekom i ułatwiała sprzątanie. Prowadzimy okresowe kontrole i konserwacje sprzętu stosowanego do wyłapywania i zbierania granulatu. Współpracujemy i angażujemy w proces naszych dostawców.

r-PET plastikowe butelki z recyklingu zero waste
r-PET plastikowe butelki z recyklingu
Woda jest niezbędna do naszego istnienia

W Masterchem Logoplaste procesy produkcyjne nie wymagają zużycia dużej ilości wody.

Jesteśmy zaangażowani za jej odpowiedzialne użytkowanie oraz podnoszenie świadomości wśród naszych pracowników. Woda to rzadki i cenny zasób, dlatego w całym zakładzie stale monitorujemy i podejmujemy działania w celu zmniejszenia ilości wody.

Sprawdź naszą Politykę Środowiskową

Producent opakowań butelek słoików zamknięć

INNOWACJE

Działamy w sposób odpowiedzialny społecznie i wprowadzamy innowacje techniczne. Chcemy stanowić wzór do naśladowania, inspirując zmiany w naszej firmie i lokalnej społeczności.

Innowacje w procesach produkcyjnych i poszanowanie środowiska naturalnego pozwoliły nam stać się wzorcowym producentem opakowań z tworzyw sztucznych o zasięgu europejskim.

Na wszystkich etapach naszych procesów produkcyjnych stosujemy najnowocześniejsze technologie, co gwarantuje najwyższą jakość wyrobu końcowego. Dokładamy wszelkich starań, aby doskonalić cały proces opracowywania i wytwarzania nowych produktów w celu utrzymania naszej wiodącej pozycji w zakresie zdolności technologicznych i przemysłowych.

Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu w innowacje od koncepcji produktu po jego produkcję.

Kompleksowa obsługa

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PET?

PET jest zrównoważonym materiałem opakowaniowym. Odpowiednio zagospodarowany może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania.

  • Opakowania PET mogą być przezroczyste jak szkło, nie tłuką się tak łatwo, są zdecydowanie lżejsze niż szklane, a do ich produkcji wykorzystuje się znacznie mniej materiału.
  • Dzięki niskiej wadze tworzywa sztucznego, potrzeba o wiele mniej paliwa na przewiezienie takiej samej ilości napojów w butelkach PET niż gdy butelki są szklane. A większe zużycie paliwa to zwiększona emisja CO2, co ma negatywny wpływ na środowisko.
  • Opakowania PET są bardzo elastyczne i wytrzymałe.
  • PET jest dobrą barierą dla gazów, dlatego wydaje się idealny do dystrybucji napojów gazowanych.
  • PET jest dobrym izolatorem elektrycznym, jest odporny na słabe kwasy, oleje i tłuszcze. Materiał nie przeciera się łatwo, a do tego trudno go przebić ostrym narzędziem.
  • PET posiada zasadniczą zaletę – jest łatwo i efektywnie przetwarzalny. Butelki PET o wysokiej zawartości materiałów z recyklingu mają wyraźną przewagę pod względem niższego wpływu na środowisko.
opakowania PET co to jest

PET - politereftalan etylenu. Pod tą nazwą kryje się materiał z niezwykłym potencjałem, nadający się do ponownego wykorzystania dzięki procesowi recyklingu.

Tworzywo PET, bez którego dziś praktycznie nie możemy się obejść, wynaleziono w latach 40-tych ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii. Początkowo służyło jako materiał do produkcji folii różnego przeznaczenia, następnie - u schyłku lat 60-tych - do tzw. przetwórstwa wtryskowego, dzięki któremu przy udziale wysokiej temperatury związkowi etylenu nadaje się pożądany kształt (np. znanej nam dziś butelki do napojów lub innego opakowania).

Zobacz więcej

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Tworzywa sztuczne ukształtowały nasze życie i będą nadal kształtować naszą przyszłość

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj