Butelki i słoiki farmaceutyczne

Opakowania przeznaczone do zastosowań w farmacji i kosmetyce.

Masterchem jest wiodącym producentem i dostawcą opakowań farmaceutycznych min. słoików na tabletki, butelek na syrop, butelek na płyny do dezynfekcji i mycia rąk, słoiczków na maści i kremy, buteleczek na shoty energetyczne i witaminowe oraz suplementy diety.

 

Opakowania farmaceutyczne mają wiele wymagań technicznych i regulacyjnych.

 

Niewłaściwe warunki przechowywania leków mogą mieć wpływ na ich przydatność do użycia, dlatego opakowania farmaceutyczne muszą spełniać określone wymagania zanim zostaną dopuszczone do obrotu. Kluczowe znaczenie mają w tym przypadku takie czynniki jak: ograniczenie dopływu światła, ochrona przed działaniem wilgoci, bezpieczne zamknięcie, które uniemożliwi małemu dziecku otwarcie buteleczki lub słoiczka z lekami.

W Masterchem jesteśmy w stanie zapewnić niestandardowe rozwiązania w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych dla branży farmaceutycznej, które łączą użyteczność, wydajność i tożsamość marki.

Clean Room: technologia stosowana do produkcji opakowań medycznych i suplementów diety

 

Produkowane przez nas opakowania farmaceutyczne i opakowania suplementów diety spełniają wszystkie restrykcyjne normy, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne w użyciu.  Potwierdzeniem wysokich kwalifikacji i staranności w produkcji jest certyfikat ISO 15378:2015 na produkcję opakowań dla branży farmaceutycznej.

Nasze wybrane wyroby posiadają Świadectwa Jakości wystawione przez Polski Zakład Higieny i Narodowy Instytut Leków.

Strefa czysta Clean Room oraz odpowiednie oprogramowanie pozwala na produkcję opakowań przeznaczonych dla branży farmaceutycznej z zachowaniem najwyższych europejskich standardów (Farmakopea Europejska) dotyczących czystości środowiska wytwarzania, jak i wyrobu gotowego.

Wszystkie używane surowce mają stosowne dopuszczenia, a warunki realizacji procesu produkcji opakowań są walidowane i rejestrowane on-line.

Wizualizacja przebiegu procesu z alarmami oraz przyjęte procedury realizacji produkcji według normy ISO 15378:2017 są gwarancją jakości i bezpieczeństwa oferowanych wyrobów. Dokonujemy pomiaru czystości mikrobiologicznej środowiska strefy produkcyjnej opakowań farmaceutycznych, wyrobu oraz personelu. Działania te gwarantują  zachowanie integralności produktu i uniknięcie jego zanieczyszczenia.

 

 

Dlaczego Butelki PET są najlepszym wyborem w przemyśle farmaceutycznym

 

Nasze plastikowe butelki oraz słoiki na leki (PHARMA SIROP, PHARMA VARIOUS, VITA PACKERS) są wykonane z wysokiej jakości, przypominającego szkło, tworzywa sztucznego PET (politereftalan etylenu). PET to trwałe tworzywo sztuczne, które doskonale chroni produkty przed wilgocią i promieniami UV, a także jest lekkie i nietłukące, co chroni produkt przed uszkodzeniem. Politereftalan etylenu (PET) to elastyczne, ale trwałe tworzywo sztuczne, które zapewnia niezawodną ochronę szeregu leków i produktów ochrony zdrowia – utrzymując je w świeżości i bezpieczne do spożycia.

Dodatkowo plastikowe butelki i słoiki PET są idealne, jeśli Twoja firma działa w branży e-commerce i regularnie wysyłasz swoje produkty pocztą lub przesyłasz klientom próbki. Ich niska waga powoduje, że ​​koszty transportu są znacznie obniżone w porównaniu z ich cięższymi odpowiednikami ze szkła.
 

Dostępne rozmiary i kolory

 

Nasze plastikowe butelki PET na leki i suplementy diety są dostępne w różnych rozmiarach, od 10 ml do 5 litrów. Słoiki oferujemy w rozmiarach od 25 ml do 10 litrów.

Do stosowania w przemyśle farmaceutycznym oferujemy białe, przezroczyste (transparentne) lub brązowe ( bursztynowe) kolory opakowań.

Zamknięcia do butelek i słoików farmaceutycznych

 

Wszystkie nasze butelki i słoiki są kompatybilne z różnymi typami zamknięć.  Można je oczywiście kupić bez zakrętki ale zdecydowanie polecamy zakup w komplecie z nakrętką, z jedną z następujących opcji: standardowe zamknięcia, zamknięcia z plombą (GR017, GR016) lub zamknięcie zwykłe ze zrywką (AB002, GR013)

Dodatkowo butelki PET i słoiki PET przeznaczone do leków i suplementów oferujemy m.in. nakrętki, aplikatory, atomizery, zakraplacze, które zapewniają bezproblemowe i dokładne dozowanie.

Butelki i słoiki PET nadają się do pełnego recyklingu!

 

Butelki PET nadają się  w 100% do recyklingu, co czyni je zrównoważoną metodą pakowania Twoich produktów.

 

 

Podsumowanie

 

Każde z naszych innowacyjnych plastikowych opakowań PET (butelki, słoiki) zostało zaprojektowane z myślą o bezpiecznym przechowywaniu wyjątkowej gamy produktów medycznych i farmaceutycznych, w tym leków, takich jak tabletki, kapsułki i syropy, produktów higienicznych, takich jak płyny do mycia rąk i środki dezynfekujące, a także szereg innych płynów, kremów i proszków.

Nasze opakowania można również wykorzystać do suplementów diety, takich jak: odżywki dla sportowców, produkty ziołowe, shoty witaminowe. 

Przejrzyj naszą ofertę butelek i słoików PET w rozmiarach i kolorach dopasowanych do Twoich produktów i wymagań.

 

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj