Co to jest preforma? Korzyści ze stosowania preform PET

Oferowane przez nas Preformy to uzupełnienie i alternatywa dla Klientów, którzy stawiają na realizację produkcji we własnym zakładzie.
Jako producent gotowych rozwiązań opakowań i słoików bierzemy na siebie aspekty techniczne wytworzenia wyrobu gotowego. Jeśli jednak przyjdzie potrzeba realizacji produkcji opakowań z preform służymy pomocą.

Preformy różnią się wykończeniem szyjki, wagą, kolorem i kształtem i są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby klientów z różnych segmentów rynku.

Pojemniki te nie tylko występują w różnych formach i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów,  korzystanie z nich daje też mnóstwo innych korzyści producentom kosmetyków, lekarstw, suplementów diety, chemii i artykułów spożywczych.

preformy do butelek i słoków pet Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Zalety preform PET:

Pełna kontrola
Proces całkowicie skomputeryzowany na każdym etapie produkcji, zgodny z ISO 9001:2015.

Szeroka oferta
Szeroki wybór gwintów i gramatur preform.

Dowolna kolorystyka
Wszystkie preformy mogą być barwione na dowolny kolor. Przy dozowaniu barwników używane są podajniki grawimetryczne jak i wolumetryczne. Do każdej produkcji mogą również zostać użyte filtry i absorbery uv.

Mniejszy ślad węglowy
Preformy dzięki niewielkim rozmiarom pozwalają zaoszczędzić na koszcie transportu gotowych butelek. Dla przykładu transport 25 kartonów preformy o gramaturze 24,5 g, to ponad 9-krotnie więcej wyrobów w porównaniu z butelką pet o pojemności 500 ml.

Przyjazne dla środowiska
W naszej ofercie dostępne są preformy: 30% rPET, 50 % rPET oraz 100% rPET.

Co to jest i jak powstaje preforma PET

Preforma to wyrób wykonany z politereftalanu etylenu, powszechnie znanego jako PET. PET w postaci granulatu zostaje rozgrzany i w postaci płynu wtryskiwany jest do odpowiednich form, w których tworzywo nabiera odpowiedniego kształtu. Następnie jest jest chłodzony, a tworzywo PET ulega krystalizacji.

W praktyce z maszyny wychodzi przedmiot w kształcie probówki z gwintowaną, zakończoną szyjką, który jest następnie przekształcany w spersonalizowany pojemnik.

Z preform korzystają zarówno firmy zajmujące się tworzeniem opakowań dla firm zewnętrznych, jak i branże realizujące we własnym zakresie wszystkie fazy produkcji, od powstania tych artykułów PET do butelkowania produktu końcowego.

Biorąc pod uwagę poziom wymagań  firm z sektora spożywczego i kosmetycznego, dostosowywanie preform w celu uzyskania opakowań „szytych na miarę” ma coraz większe znaczenie.

Masterchem Logoplaste posiada najnowszą linię technologiczną do produkcji preform PET oraz bardzo rozbudowana ofertę zarówno gotowych preform, jak i możliwości wykonania opakowań wykonanych na zamówienie i według wytycznych klienta.

 

 

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj