Hot-stamping – luksusowe zdobienie zamknięć i nakrętek

Klientom, którzy oczekują od opakowań nieco uatrakcyjnienia i urozmaicenia proponujemy możliwość zastosowania zdobień na zamknięciach już na etapie produkcji.

Jak sprawić, aby opakowanie wyróżniało się na sklepowej półce? Jakie mamy możliwości zdobienia jako producent opakowań i nakrętek z tworzyw sztucznych?

Zdobienie hot-stampingiem na nakrętkach z tworzyw sztucznych

Hot stamping, znany również jako termodruk lub hot print, to jedna z najpopularniejszych metod uszlachetniania. Druk ze złoceniem czy srebrzeniem jest niezwykle efektowny i elegancki, a opakowania zdobione metodą hot stampingu przyciągają uwagę konsumentów. Dlatego hot-stamping to idealna metoda zdobienia produktów w branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, a więc rozwiązanie dedykowane do produktów luksusowych. Specjalna metaliczna folia (złota, srebrna, kolorowa) przenoszona na opakowanie PET i rPET przy pomocy podgrzewanej formy lub matrycy doda twoim produktom niezwykłej elegancji.

Wszelkie jakościowe i statystyczne badania analityczne pokazują, że wygląd i estetyka opakowania ma ogromny wpływ na decyzję zakupowe klientów. Pokazuje to zwłaszcza branża kosmetyczna, gdzie o wynikach sprzedaży decyduje wiele czynników, jednak atrakcyjny wygląd, kształt butelki, sposób jej zdobienia w trakcie produkcji czy naklejona w dalszych etapach etykieta z zachęcającymi sloganami. Komunikacja wizualna jest w tej branży bardzo istotna i często wpływa bardziej na decyzje zakupowe nić skład czy etyka pozostają daleko w tyle.

Czy hot-stamping na opakowaniach PET jest ekologiczny?

Czyli dlaczego ładne nie zawsze musi być etycznie.. Niestety wszelkie elementy zdobiące opakowania kosmetyczne, w tym omawiany hot-stamping wykonywany przez Masterchem Logoplaste na nakrętkach, ale także barwienie opakowań komatycznych w trakcie produkcji – nie jest rozwiązaniem ekologicznym. Jest to aktualnie trend wynikający z analiz zachowań konsumentów, jednak zdecydowanie nie koresponduje on z ekologią. Hot-stamping nie jest przyjazną środowisku metodą zdobienia a Masterchem jako producent słoików i butelek – dąży do produkcji zgodnej ze zrównoważonym rozwojem (przeczytaj o naszych filarach zrównoważonego rozwoju). Naszym celem jest poprawa wyników w zakresie ochrony środowiska i minimalizacja odpadów generowanych w naszej działalności, dlatego postanowiliśmy, że hot-stamping będzie przez naszą produkcję wykorzystywany jedynie do zdobienia nakrętek i zamknięć, ponieważ takie uszlachetnienie wpływa negatywnie na biodegradowalność opakowania.

Zapytaj o ofertę

info@mch.com.pl
📞 +48 68 324 08 56

Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj