Opakowania PET najlepszym rozwiązaniem dla produktów spożywczych

Opakowanie to istotny elementem produktu. PET obecnie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle spożywczym. Dlaczego to dobry sposób na przechowywanie artykułów?

Włókno syntetyczne, znane obecnie jako PET, zostało opracowane w brytyjskich laboratoriach w latach 40. XX wieku. Materiał zaczął być wykorzystywany w przemyśle tekstylnym i opakowaniowym. Jednak dopiero w 1973 roku amerykański inżynier Nathaniel Wyeth opatentował metodę wytwarzania butelek PET [3]. W Polsce opakowania tego typu zaczęły być dostępne na przełomie zmian ustrojowych, w latach 1989/1990. W tym okresie powstała nasza firma, która obecnie produkuje w pełni bezpieczne opakowania przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz farmaceutykami.

W opakowaniach PET dobrze przechowuje się żywność

Produkowane w Masterchem opakowania przeznaczone do przechowywania żywności są bezpieczne. Wynika to w dużej mierze z wdrożonych procedur w firmie oraz dzięki wykorzystywaniu w produkcji tylko certyfikowanych surowców. To daje gwarancję najwyższego standardu gotowego wyrobu. Obecnie opakowania PET są najlepszym rozwiązaniem dla produktów spożywczych. Wyparło szkło, które jest droższe w produkcji, mniej bezpieczne w użytkowaniu oraz cięższe.

Opakowanie jest ważnym elementem produktu. W pewnym sensie jest pierwszym elementem wyrobu, z którym konsument ma do czynienia. Musi więc być wysokiej jakości, bezpieczne a także przyciągać uwagę. Przede wszystkim opakowania typu PET są łatwiej dostępne, bardziej elastyczne a obecnie można je wielokrotnie używać i przechowywać w nich żywność.

Opakowania PET dla artykułów spożywczych. Różne formy, różne produkty

Praktyka zastosowań takich opakowań nie ma ograniczeń. PET można wykorzystać do produkcji opakowań artykułów spożywczych, alkoholi czy farmacji. Wszystkie normy produkcji gwarantują, że przechowywany w nich produkt jest bezpieczny. Dzięki opakowaniom tego typu można przechowywać w jednym miejscu więcej produktów. W dodatku ważą one zdecydowanie mniej od tych przechowywanych w szkle – przy transporcie oraz magazynowaniu jest to również istotny element.

Ponadto Masterchem wykorzystuje do produkcji opakowań regranulat PET. Opakowania wytwarzane z tego materiału stanowią ważny punkt dla tych firm, które angażują się w działalność proekologiczną i dbają o środowisko. Ponowne wykorzystanie odpadów w procesie wytwarzania opakowań promuje rozwiązania korzystne dla naturalnego środowiska.

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj