Nowy partner strategiczny MASTERCHEM.

Nowy partner strategiczny MASTERCHEM.

W dniu 22 listopada Firma Masterchem ogłosiła zawarcie umowy z grupą Logoplaste, która nabyła większościowy pakiet udziałów w Spółce Masterchem. Transakcja jest zależna od zgody Prezesa UOKiK i ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 roku.

Właściciele spółki Masterchem zachowają istotny mniejszościowy pakiet udziałów, aktywnie uczestnicząc w pełnym zarządzaniu firmą. Transakcja umożliwi obu stronom dalsze wspieranie potrzeb swoich klientów na nowych rynkach, dzięki elastycznej i szerokiej ofercie butelek i zamknięć w Europie.

Prezes Logoplaste Gerardo Chiaia powiedział: „Z ogromną przyjemnością podajemy do wiadomości publicznej nawiązanie współpracy z Masterchem. Połączenie obu firm zapewni nam możliwość poprawy jakości obsługi naszych klientów poprzez oferowanie zróżnicowanej gamy produktów i skracanie czasu wprowadzania nowych wyrobów na rynek; zyskujemy tym samym większą elastyczność operacyjną. Masterchem wraz ze swoimi pracownikami odnotował imponujący wzrost rok do roku poprzez koncentrację na klientach, nieustanne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i stałe rozszerzanie gamy produktów, w tym butelek, zamknięć i form wtryskowych.”

Dyrektor Zarządzający Masterchem Wojciech Wasilewski powiedział: „Logoplaste, jako wysoce innowacyjny i obecny globalnie producent opakowań, jest perfekcyjnym partnerem dla Masterchem. Jestem przekonany, że współpraca z tak silnym partnerem umożliwi nam jeszcze bardziej dynamiczny wzrost poprzez dostęp do kolejnych prestiżowych międzynarodowych klientów korporacyjnych.”

Prezes Masterchem Piotr Wasilewski dodał: „Jestem dumny z faktu, iż nasza spójnie i konsekwentnie realizowana strategia budowy wiodącego regionalnego producenta opakowań o wysokiej kulturze technologicznej i jakościowej została dostrzeżona. Widzimy istotne korzyści w naszej przyszłej współpracy i cieszymy się z faktu, iż zostaniemy częścią Grupy Logoplaste.”

Kliknij tutaj, aby pobrać materiał prasowy

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj