PF24-8B/12 – produkcja butelek z uchwytem „Deep Grip”

Wśród licznych maszyn jakie posiadamy w naszym zakładzie najnowszy zakup zasługuje na szerszą prezentację. Jest to maszyna Nissei PF24-8B/12.

Na uwagę zasługuje z uwagi na fakt, iż jest to pierwsza tego typu maszyna w Europie.

Wyjątkowa jest też technologia formowania bardzo pewnego i głębokiego chwytu tak zawanego „Deep Grip”.

Producent opakowań butelek słoików zamknięć

Opis technologii

1.5-stopniowa wtryskarko-rozdmuchiwarka wysokiej wydajności.

Maszyna PF24-8B/12 korzysta z unikalnej i pionierskiej 1.5-stopniowej metody produkcji butelek PET bezpośrednio z granulatu w obrębie ekstremalnie kompaktowej przestrzeni.

Aby uzyskać tą samą wydajność z wykorzystaniem alternatywnych metod formowania konieczne byłoby zapewnienie przynajmniej 2-3 krotnie większej powierzchni fabrycznej.

Dodatkowo dzięki formowaniu preform w tej samej maszynie, w której realizuje się rozdmuch butelki, możliwe jest zapewnienie najwyższego poziomu higieny zarówno w przypadku preformy jak i gotowej butelki.

Podczas prezentacji w trakcie trwania targów K’2016 w Dusseldorfie, maszyna PF24-8B/12 produkowała 3 litrowe, owalne butelki PET z uchwytem „Deep Grip” (dla chemii gospodarczej lub produktów spożywczych) w konfiguracji formy – 12 gniazdowy wtrysk wraz z 4 gniazdowym rozdmuchem.

Butelka posiadała uchwyt wykonany w technologii „Deep grip”. W toku jego produkcji wykorzystywane są zarówno zaawansowane metody konstrukcji samej formy jak i procesu rozdmuchu. Powstaje butelka z uchwytem (rączką) bez konieczności stosowania dodatkowych elementów, co sprawia, że pojemnik jest pozbawiony elementu z innego tworzywa (rączka). Podczas jego wytwarzania zużywa się mniej energii, wygodnie się go trzyma, a recykling nie stanowi kłopotu.

Dodatkowo w maszynie zostanie zaprezentowany nowo zaprojektowany system orientacji gwintu, który pozwala na optymalną dystrybucję materiału z owalnych preform oraz zapewnia 100% orientację nakrętek względem owalnych butelek.

Maszyna PF24 może w zostać przekonfigurowana z opcji 12 gniazd wtryskowych/4 rozdmuchowe ( produkcja butelek do 5,0l ) na maszynę pracującą w układzie 24 gniazda wtryskowe/8 gniazd rozdmuchowych ( produkcja butelek do 1,5l ).

Założenia Firmy to opracowanie i produkcja opakowania 2L z głębokim chwytem. Alternatywa dla opakowań typu kanister z innych tworzyw. Prace projektowe jutro trwają.

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj