Reprezentacja Masterchem wystartuje w Ultramaratonie Nowe Granice 2018

24 lutego startuje kolejna edycja Ultramaratonu Nowe Granice. Masterchem będzie aktywnie uczestniczyć w zawodach.

Oprócz sponsoringu IV Ultramaratonu Nowe Granice 2018, Masterchem wystawi swoją reprezentację kolaży i biegaczy. Nasi reprezentanci od dawna szykują się do lutowych zawodów. Tegoroczna zima nie rozpieszczała jednak naszych zawodników – kapryśna pogoda dała się we znaki, bywało śnieżnie, deszczowo, a także mroźno. Dobrze wiemy, że przygotowanie do sezonu w takich warunkach nie jest łatwe. Nie ominęły nas kontuzje czy choroby. Te oraz inne czynniki, przyczyniły się do zmian w składzie naszej reprezentacji.

Co czeka naszych zawodników podczas startu 24 lutego? Tak jak w zeszłym roku, rowerzystów czeka przeprawa przez wodę na odcinku między Jarogniewicami a Barcikowiczkami. W tym rejonie woda do czasu zawodów z pewnością nie zejdzie i nie będzie tak łatwo przejezdna. Powstałe w tym miejscu rozlewisko nie będzie się w stanie ominąć suchą stopą.

Ultramaraton to dla nas jeden z kluczowych zawodów. Masterchem jest również sponsorem tegorocznego wydarzenia. Ponadto na odcinku trasy w Przylepie będziemy widoczni w drugim punkcie zmian duatlonu.

Masterchem Ultramaraton Nowe Granice Producent opakowań butelek słoików zamknięć

 

Czym jest Ultramaraton?

Ultramaraton Nowe Granice to cykliczna impreza sportowa, która została zainicjowana w momencie rozszerzenia granic Zielonej Góry w 2015 roku. Trasa liczy sobie ponad 100 km, zaczyna i kończy się w Zielonej Górze. Prowadzi głównie duktami leśnymi, przecinając takie miejscowości i osiedla jak – Zielona Góra Osiedle Cegielnia, Rybno, Łochowo, Jeleniów, Jarogniewice, Barcikowice/Zatonie, Sucha, Nowy Kisielin, Jany, Stożne, Las Nadodrzański (w tym fragment przy Odrze), Wysokie, Przylep, Zielona Góra Osiedle Leśne.

Zawody skierowane są do Biegaczy Ultra, ale poza zawodnikami biegnącymi cały dystans indywidualnie mogą startować sztafety 2 lub 4 osobowe, a także duatloniści solo lub w sztafecie 2 osobowej. Pierwsza edycja Ultramaratonu, która miała miejsce w 2015 roku, odniosła wielki sukces. Uczestników było wówczas około 200. Z każdym rokiem ta liczba się zwiększa.

Reprezentacja Masterchem składa się z 2 osobowych sztafet. Start zawodów już 24 lutego. Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników. Życzymy bezproblemowego ukończenia zawodów oraz jak najlepsze wyniki!

Chcesz zapisać się do naszego newslettera?
Świetnie, chcemy Cię mieć na pokładzie.
Przewiń w dół strony i zapisz się.

Wybierz pola, które mają byc pokazane. Pozostałe zostaną ukryte.
  • Zdjęcie
  • Zamów próbkę
  • Atrybuty
Prównaj